Super, że jesteś! Witamy Cię na oficjalnej stronie projektu RePlanet. Działamy w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Przebudzenie mocy – początek

Ci, którzy nie myślą i nie działają teraz, nie będą mieli prawa narzekać, kiedy za jakiś czas doszczętnie wyniszczony świat zwali im się na głowę.

Darren ShanAsystent Wampira

Super, że jesteś! Witamy Cię na oficjalnej stronie projektu RePlanet. W naszym pierwszym artykule wprowadzimy Cię do naszego programu, najpierw ukazując tylko skrawek całego spisku.

*Czytanie nie zajmie Ci więcej niż 5 minut !

  1. Kim jesteśmy?
  2. Dla kogo działamy?
  3. Nasze cele
  4. Korzyści
  5. Kto to pisze?

Ad. 1

Bez owijania w bawełnę (w poliester też nie) – jesteśmy uczennicami Uniwersyteckiego XII i XI LO w Olsztynie, które chcą małymi krokami ratować, odbudować planetę, poczynając od edukacji na ten temat. Planujemy przejść z wami na dobrą stronę mocy i wspólnie dbać o zdrowie oraz środowisko. Działamy w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Ad. 2

Oczywiście, to całe przedsięwzięcie jest organizowane dla Was! Głównie kierujemy się ku społeczności Olsztyna, jednak głowy z innych części Polski, są równie mile widziane. Patrząc jeszcze szerzej, działamy dla planety, bo to o nią cały zachód.

Ad. 3

Jak już się pewnie domyślacie, ratujemy nasz dom – Ziemię. Jak to zrobimy? Planujemy edukować na temat diety planetarnej (zgodny z naturą weganizm), stylu życia zero-waste oraz przereklamowanego – do tej chwili- recyklingu. Jesteśmy świadome, że nie uda nam się nagle zmienić nawyków każdego człowieka, ale w końcu zaczyna się od podstaw, małymi krokami do celu, który nie koniecznie uświęca środki. Będziemy pisały dla Was artykuły, które pomogą w podejmowaniu korzystnych dla Ziemi i człowieka działań.

Ad. 4

Ależ to proste! Dbając o środowisko, troszczymy się nie tylko o planetę (mniej plastiku, CO2 w atmosferze, marnowanej słodkiej wody, więcej żyjących stworzeń, ograniczone ocieplenie klimatu), ale też o siebie. Ograniczymy szkody na zdrowiu spowodowane zanieczyszczeniem środowiska, np. *obecność mikroplastiku w organizmie może powodować niewydolność układu oddechowego. Pokażemy Wam, że warto przerzucić się na zdrowy tryb życia, tak aby nowe nawyki na długo pozostały w codzienności, nie zasmucając portfeli.

Ad. 5

Na sam koniec, postanowiłyśmy zapoznać Was z nami, by zbudować czytelniczą więź. Mamy nadzieję, że dzięki temu lepiej będzie nam się wspólnie pracowało. Razem stworzymy przyjazną atmosferę – do edukacji i dla planety 😉

  • Julia, jestem kierowniczką tego projektu. Moim zadaniem jest planowanie, działanie oraz sprytne rozpowszechnianie tego programu. Będę dopinać swego, by przeprowadzić i was, i nas przez tą podróż. Zajmuję się głównie tematyką weganizmu, więc większość artykułów na ten temat, to moja sprawka :).
  • Kasia, będę głównie pisała dla Was artykuły, w taki sposób, by nie wyłączyć go po wejściu i spojrzeniu na pierwszy akapit. Moją mocną stroną jest znajomość technik zero-waste, którymi chętnie się podzielę!
  • Nadia, zajmę się stroną techniczną projektu. Będę umieszczać dla Was artykuły, robić rankingi, ankiety. Pokażę Wam recykling z nowej perspektywy.
  • Lena, będę dostępna na ,,tej drugiej aplikacji”, ponieważ zamierzam wrzucać posty, relacje na Instagramie.

PS. Miłej zabawy!

*Źródło: Science of the Total Environment